BiHSportTOP VIJEST

Vaha Halilhodžić: Nikada nisam nikome rekao da ću preuzeti reprezentaciju

Na današnjoj press konferenciji Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine javnosti je i zvanično predstavljen Savo Milošević na mjestu novog selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, piše N1.

Predsjednik Fudbalskog saveza Vico Zeljković na početku obraćanja između ostalog je istakao kako je jedan od razloga otkaza Mehe Kodre bila i mogućnost dolaska Vahida Halilhodžića na klupu Zmajeva.

Popularni Vaha se javio za N1 i kazao da je to jedna velika laž i obmana.

“To je jedna velika laž i obmana. Ja sam veoma iskusan da ne bih pregovarao o tome nakon što je jedan selektor tek 10 dana na funkciji selektora, pogotovo ako je riječ o Mehi Kodri. Ne bih to uradio nikad ni jednom treneru na svijetu, pogotovo ako je u pitanju Kodro. To su velike laži i obmane”, rekao je Vahid Halilhodžić, a potom se osvrnuo i na razgovore sa Vicom Zeljkovićem:

“Nikada nisam nikome rekao niti dao nadu da ću preuzeti klupu fudbalske reprezentacije. Rekao sam da sam tu ukoliko treba pomoći i dati savjet, ali da ću sjesti na klupu i preuzeti tim nikada nisam nikome obećao.”

Podsjećamo danas je Vico Zeljković izjavio: “Halilhodžić je bio prva želja Saveza, imali smo kontakt, na početku je rekao kako on želi savjetovati stvari, ali mi smo željeli da on dođe i radi. Imao bi slobodu. Njegov dolazak ne bi značio da sigurno idemo na EURO. No, osjetio sam želju da preuzme reprezentaciju i to je uticalo na smjenu Kodre. Poslije toga Halilhodžić, koga respektujem, promijenio mišljenje i rekao da ne želi biti selektor. Ne zbog mene, već zbog svoje želje. To je njegovo pravo”

Komentariši