Bosna vratila dug – sve ili ništa u srijedu pod svodom Skenderije!
Košarkaši KK Bosne ostvarili su veliku pobjedu u gostima nad Ilirijom u finalu ABA2 lige i tako izjednačili seriju na 1:1. Nakon poraza u prvom susretu u Sarajevu pred više od 5.000 domaćih navijača, „Studenti“ su pokazali karakter i hrabrost te u Ljubljani slavili u meču koji ih je ostavio u igri za titulu i plasman u elitnu ABA ligu.
Bosna je u Sloveniji odigrala taktički zrelu i borbenu utakmicu, pokazavši zašto je s razlogom stigla do finala drugog po rangu regionalnog takmičenja. Ilirija nije uspjela ponoviti sjajnu igru iz Sarajeva, dok su izabranici trenera Bosne ispravili sve greške iz prvog meča.
Treći, odlučujući susret igra se u srijedu u Sarajevu, a dvorana Skenderija već sada “gori” od iščekivanja. Navijači Bosne najavljuju paklenu atmosferu, a očekuje se krcata dvorana u borbi za povratak slavnog kluba među regionalnu elitu.
Spektakl u Ljubljani nije prošao nezapaženo – meč je iz prvih redova pratio i Luka Dončić, superzvijezda svjetske košarke i član NBA velikana Los Angeles Lakersa, što je dodatno podiglo profil ove uzbudljive serije.

Bosna je i u Ljubljani imala glasnu i strastvenu podršku svojih navijača, koji su još jednom pokazali šta znači biti uz svoj klub – i u porazu i u pobjedi.

U srijedu slijedi posljednji čin – meč koji odlučuje sve. Titula, prestiž i povratak u ABA ligu su na stolu. A Bosna ima sve: tim, momentum i – narod!