TLO NE MIRUJE: NAKON JAKOG ZEMLJOTRESA OD 5,4 STEPENA, JOŠ NEKOLIKO MANJIH
TLO NE MIRUJE: NAKON JAKOG ZEMLJOTRESA OD 5,4 STEPENA, JOŠ NEKOLIKO MANJIH POTRESA POGODILO CRNU GORU
Jak zemljotres potresao je Crnu Goru jutros u četiri sata i 6 minuta.
Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju CG registrovao je zemljotres sa epicentrom na 5 km jugozapadno od CARODJA (Crna Gora).
Jačina ovog zemljotresa u hipocentru (žarištu) iznosila je 5.4 jedinice Rihterove skale, što odgovara epicentralnom intenzitetu od VII stepeni Merkalijeve skale (MCS). Žarište ovog zemljotresa locirano je na dubini od 14 km, navodi se na sajtu.
Kako dodaju, na osnovu numeričkog modela promjene intenziteta sa rastojanjem u ovom regionu, magnitude zemljotresa i dubine hipocentra, ovaj zemljotres je mogao izazvati izvjesne materijalne štete u epicentralnom području!
Prema prvim podacima koji su objavljeni na sajtu EMSC zemljotres se dogodio 75km sjeverozapadno od Podgorice, 32km od Nikšića, a građani javljaju da se osjetio i u gradovima na sjeveru zemlje.
Tlo na tom području ne prestaje da miruje pa je nakon velikog zemljotresa bilo još nekoliko manjih potresa.
U 4 sata i 30 minuta na istoj lokaciji osjetio se još jedan manji potres od 3.1 stepena, a u 5 i 38 i treći jačine 2.5. Treći je zabilježen u 6:05 od 3 stepena.
Prvi potres se osjetio i u Bosni i Hercegovini, u Bileći, Mostaru, Sarajevu, Zenici…
(Antena M)