Zvučno ime sletilo u Istanbul! Najgore će biti Džeki, a Livaković može odahnuti
Novo pojačanje za Fenerbahce
Edin Džeko će tokom dana dobiti žestoku konkurenciju u napadu Fenerbahcea nakon što se poslije ljekarskog pregleda ozvaniči još jedan veliki posao turskog velikana.
Fenerbahce misli ozbiljno ove sezone, pokazali su to Kanarinci dovođenjem niza sjajnih pojačanja, ali očigledno se tu nemaju namjeru zaustaviti.
Najnovije pojačanje Fenerbahce je Alfredo Morelos, 27-godišnji Kolumbijac koji na stadionu Sukru Saracoglu stiže kao slobodan agent, baš kao i Džeko.
Moroles je zaista odličan napadač, godinama je briljirao u dresu Glasgow Rangersa te ima odličan osjećaj za gol sa 175 golova na 354 meča u karijeri.
Nema sumnje da će svojim kvalitetom i iskustvom predstavljati pojačanje za napad Fenerbahcea i predstavljat će ozbiljnu konkurentiju Džeki.
Morelos je u društvu svojih menadžera tokom noći nekako neprimjetno sletio u Istanbul, a tokom dana će transfer biti i ozvaničen.
Kolumbijac stiže kao zamjena za Michija Batshuayia koji će nakon nekoliko godina igranja u Tursskoj nazad u engleski Premiership.
Bivši član Chelseaja je dogovorio prelazak u Nottingham Forest te se očekuje da i taj transfer bude vrlo brzo ozvaničen.
Tako će u tekućoj sezoni napad Fenerbahcea činiti Džeko i Morelos te će obojica imati mnogo posla pošto bivšeg prvaka Turske očekuju nastupi u tri takmičenja.
Titula na stadionu Sakru Saracoglu se čeka skoro deceniju, ovog ljeta su osim Džeke još stigli Dominik Livaković, Dušan Tadić i Fred te su očekivanja vrlo visoka.
Podsjećanja radi, Fenerbahce očekuje vrlo izvjesno i nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige pošto je u prvom meču play-offa sa visokih 5:1 savladan Twente.
SportSport.ba
Asking questions are genuinely pleasant thing if you are not understanding something entirely, except this post offers fastidious understanding even.