Fudbalska reprezentacija BiH poražena od Armenije nakon veoma loše predstave

PROSINEČKI PODNIO OSTAVKO

Nakon poraza u Armeniji od 4:2 i gubitka šansi za plasman na Euro, Prosinečki je odlučio da da ostavku na selektorsku poziciju.

BiH je u posljednje vrijeme igrala zaista loše. Redao se poraz za porazom, pa je odluka bh. selektora na kraju sasvim očekivana.

“Razgovarao sam sa svima i da ne duljim više. Ja kad sam dolazio, mislio sam da ćemo otići na EP. Nismo uspjeli o tome, tako da dajem ostavku i dajem priliku nekom drugom. Nasljednik će imati dosta vremena da pripremi ekipu za Ligu nacija. Ja više nisam selektor”, rekao je Prosinečki, a o današnjoj utakmici je dodao:

“Čestitke Armeniji koja je zasluženo pobijedila. Nismo bili pravi, više su željeli pobjedu”, rekao je Prosinečki, a zatim je dodao:

“Zaslužili su da nas pobijede, ali mora se ići dalje i razmišljati o sledećim utakmicama koje dolaze. Probali smo sve, nismo uspjeli. Nemamo više šansi za odlazak na Euro kroz ovu grupu, ostala je ta grupa nacija.”, istakao je on.

Vrlo teška, neugodna i definitivno bolja Armenija savladala je danas reprezentaciju Bosne i Hercegovine u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Iako smo bili pod imperativnom pobjede, nažalost nismo je uspjeli ostvariti.

Već na samom početku utakmice Džeko je pogodio stativu, a naredni napad Armenije bio je koban za Zmajeve jer je Armenija iskoristila našu grešku u odbrani i postigla vodeći gol.

U 13. minuti Džeko je rutinski pogodio i izjednačio rezultat na 1:1.

Još je naša reprezentacija vršila pritisak u prvom poluvremenu, ali nažalost nismo mogli doći do pogotka.

66. minut i novo vodstvo Armenije, a siguran i ubojit je bio Mkhitaryan.

Četiri minute kasnije Amer Gojak je izjednačio rezultat na 2:2.

U drugom poluvremenu je Armenija pravila veliki pritisan na našu zadnju liniju, a na kraju im se to isplatilo jer su u 77. minuti došli do novog vodstva od 3:2.

Do kraja utakmice je bilo prilika na obje strane, ali nažalost nismo uspjeli izjednačiti, a ni preokrenuti rezultat.

Armenija je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade postigla i četvrti gol te pobijedila s 4:2.

Armenija je današnjom pobjedom prestigla BiH i zauzela treće mjesto na tabeli s devet bodova. BiH je ostala na sedam bodova i bit će potrebno pravo čudo da se dostigne drugoplasirana Finska, koja trenutno drži mjesto koje vodi direktno na Euro. Italija je neprikosnovena na prvoj poziciji.