Neprepoznatljivi Real: Chelsea fenomenalnom igrom stigao do finala Lige Prvaka

Londonski Chelsea je u finalu Lige Prvaka. Odličnom partijom protiv večeras neprepoznatljive ekipe Reala iz Madrida, Chelsea je pod palicom Thomasa Tuchela, rezultatom 2:0  osigurao kartu za Istanbul, gdje nas očekuje englesko finale Lige Prvaka – Manchester City protiv Chelsea.

Utakmica je počela oprezno. U prvim minutama utakmice nije bilo ozbiljnijih prijetnji i činilo se kako će tim iz Madrida sa prednošću u posjedu lopte učiniti nešto konkretno. Međutim, već u 18. minuti odbrana Reala počinje se osipati pa Werner postiže prvi pogodak koji biva poništen zbog nedozvoljene pozicije. Od tog poništenog gola situacija na terenu u potpunosti se promijenila, pa je Chelsea preuzeo terensku inicijativu koju je sačuvao do kraja utakmice.

Prvi gol za Chelsea postiže upravo Timo Werner u 26. minuti kada nakon prečke Havertza glavom lagano spušta loptu u gol Reala.

U drugom poluvremenu apsolutna dominacija ekipe iz Londona, kako u odbrani tako i u napadu. Nakon nekoliko propuštenih prilika očekivalo se da će ekipa Thomasa Tuchela biti kažnjena za promašaje, međutim, to se nije dogodilo, i u 85. minuti Mount nakon fantastičnog poteza i dodavanja Pulišića pogađa za konačnih 2:0.

Finale Manchester City – Chelsea odigrat će se u Istanbulu, na stadionu Atatürk, 29. maja.