Omladinac osvojio kup grada Gradačca

Finale samo po sebi opravdalo očekivanja, te su igrači obje ekipe po lijepom vremenu i dobro pripremljenom terenu stadiona Banja Ilidža pružili dobru partiju, a više razloga za zadovoljstvo imali su igrači Omladinca ‘68 koji su na kraju zasluženo slavili.

U uvodnim minutama Jedinstvo je nešto bolje ušlo u utakmicu, i imali jednu solidnu priliku, međutim već u 10. minuti Maid Bahić na asistenciju Edina Hasanbašića postižu gol za vodstvo od 1-0. Da Mioničani ne odu sa prednošću na poluvrijeme pobrinuo se Samer Suljić koji je iz slobodnjaka matirao golmana Omladinca ‘68, te se sa 1-1 odlazi na pauzu.

Pored gola ekipa iz Mionice imala je još dvije izgledne prilike, ali rezultat se nije mijenjao. U drugo poluvrijeme uvodne minute baš kao i u prvom pripale su Jedinstvu, ali nesmotren start strijelca jedinog gola za Jedenstvo Samera Suljića nad Maidom Bahićem glavni sudija okarakterizirao je kao penal za Omladinac ‘68.

S kreča je bio siguran Edin Hasanbašić, a Suljić je zbog tog starta dobio drugi žuti i ranije napustio teren. Brojčano nadmoćni igrači iz Mionice krenuli su još agresivnije na gol Jedinstva, a onda je još jedna nesmotrenost igrača Jedinstva, ovog puta golmana Kurbašića dovela do novog penala za Mioničane.

Odgovornost je preuzeo Meris Mustafić i povećao prednost, a golman Kurbašić je poslan u svlačionicu. Ipak kod 3-1 sudija je dosudio i penal za Jedinstvo al je golman Omladinca ‘68 Esmir Dedić-Mešanović je odlično odbranio i tako ostavio svoju ekipu sa ugodnom prednošću. Do kraja je i umor odradio svoje, a Mioničani su stigli do još jednog gola preko kapitena Tarika Čolića koji je postavio i konačan rezultat ove utakmice.

Čestitke za obje ekipe na prikazanom na terenu, a nakon ovog derbija ekipe se okreću kup utakmicama za narednu sezonu, a već idućeg vikenda očekuju nas utakmice između OFK Međiđe – NK Jedinstva i NK Željezničara – NK Omladinca ‘68.