Bayern je u prvom susretu osmine finala Lige šampiona odigranom na Allianz Areni savladao Bešiktaš rezultatom 5:0.

Njemački gigant je Bešiktaš dočekao kao favorit, iako je u osminu finala Lige šampiona ušao sa drugog mjesta, a da će se gosti loše provesti na gostovanju u Istanbulu dalo se naslutiti još na startu susreta.

Od 16. minute Turci su bili primorani igrati s igračem manje, kada je Vida kao posljednji igrač oborio Lewandowskog i zaradio direktan crveni karton, a domaći su brojčanu inferiornost znali da iskoriste u nastavku utakmice.

Prvi gol u mrežu Bešiktaša viđen je u 43. minuti. Coman je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, Alaba je skrenuo ka golu, a Miller u okretu prevario Fabricija za vodstvo Bayerna od 1:0.

U drugom poluvremenu Bayern je krenuo silovito. Već u 50. minuti odličnu priliku za udvostručenje vodstva je propustio Lewandowski, čiji je udarac zaustavila stativa, a samo tri minute Poljak je bio asistent Comanu za prednost od 2:0.

Bavarci su do kraja koristili svaku grešku rivala, kontre i polukontre su funkcionisale sjajno i upravo su tako postigli još tri pogotka. U 66. minuti na 3:0 je povisio Muller, da bi Lewandowski golovima u 79. i 88. minuti postavio, ispostavit će se, konačnih 5:0 na Allianz Areni.

Bayern tako revanš dočekuje sa pet golova prednost i praktički već sada izabranici Juppa Heynckessa mogu da slave plasman u četvrtfinale.

Liga šampiona, osmina finala:

Bayern – Bešiktaš 5:0

Katalonci se spasili poraza

U jednom od derbija osmine finala Lige prvaka Chelsea je ugostio Barcelonu, a susret je završen rezultatom 1:1, pa nas u revanšu čekao pravi pakao.

Barcelona je uobičajeno držala posjed, a Chelsea pokušavao također kratkim pasovima da dođe do prave šanse i, barem u prvih 45 minuta, Plavci su uspijevali u tome.

U petoj minuti projektil Hazarda ide preko gola Ter Stegena, a prvu šansu Barca je imala u 16. minuti, kada je Paulinho zamalo glavom iznenadio Courtoisa.

U posljednjih 15-20 minuta prvog dijela potpuna domainacija Chelseaja, koji je imao tri dobre šanse.

Prvo je Willian u 33. minuti nakon sjajne akcije opalio i pogodio stativu, pa je potom Brazilac i u 41. minuti fantastičnim udarcem uzdrmao okvir gostujućeg gola, a onda u 43. minuti nova bomba Hazarda i opet ide preko gola.

Ostalo je 0:0 do poluvremena, ali je Chelsea pokazao više i bio je opasniji nego favorizovana Barcelona.

Prvi pokušaj u nastavku imao je Iniesta, koji je u 49. minuti pucao sa 17 metara, ali je bio neprcizan.

U 62. minuti Willian je konačno pogodio, njegov prizemni udarac završio je iza leđa Ter Stegena, koji nije bio najbolje postavljen.

Nakon tog gola Chelsea je prepustio incijativu Barceloni, zatvorio se, a Barca je naravno uspjela da pronađe “rupu u zakonu”. Loša reakcija domaće odbrane, Iniesta krade loptu u 75. minuti i dodaje Messiju, koji zabija za slavlje Katalonaca.

Puno znači Messijev gol Barceloni pred revanš, a da je ostalo 1:0 onda bi se definitivno Chelsea smatrao većim favoritom u borbi za četvrtfinale. Ovako, čeka nas izuzetno zanimljiv revanš na Nou Campu.

Chelsea – Barcelona 1:1 (Willian 62/ Messi 75)

Chelsea: Courtois, Rudiger, Christensen, Azpilicueta, Alonso, Kante, Fabregas, Moses, Pedro, Hazard, Willian.

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Umtiti, Pique, Roberto, Paulinho, Busquets, Rakitić, Iniesta, Suarez, Messi.

sportsport.ba

2 thoughts on “Petarda u Minhenu: Bayern uvjerljiv protiv Bešiktaša; Messi konačno pogodio protiv Chelseaja i donio Barci mirniji revanš

• 02/05/2022 at 6:20 am