Pjanić pokorio “hram fudbala”: Stara dama preokretom do četvrtfinala LP

Real Madrid, Liverpool, Juventus i Manchester City učesnici su četvrtfinala Lige prvaka.

Plesao je Juventus po tankom ledu protiv Tottenhama na čuvenom Wembleyu, poznatijem još kao “hram fudbala”, ali se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.

Stara dama je nakon prvog poluvremena gubila sa 1:0, bila su joj potrebna dva pogotka za plasman među osam najboljih ekipa Starog kontinenta, što je na kraju aktuelnom viceprvaku Evrope i pošlo za rukom.

Večerašnji dueli počeli su minutom šutnje u čast preminulog italijanskog reprezentativca Davidea Astorija. Uz mnogo emocija, koje su pokazali njegovi bivši saigrači Buffon i Chiellini.

Domaćin je bolje otvorio susret. “Spursi” su krenuli ofanzivno prema golu iskusnog Buffona.

U 15. minuti Tottenham je imao veliku priliku, ali Kane pogađa samo vanjski dio mreže.

Dvije minute kasnije gosti su žustro protestvovali kod glavnog sudije i tražili jedanaesterac, no arbitar se nije oglasio.

U odličnoj prilici našao se Son u 38. minuti. Njegov udarac otišao je pored gola.

Samo minut kasnije Tottenham dolazi do vodstva. Son je pogodio mrežu Juventusa.

Mogla je Stara dama do poravnanja u 41. minuti kada je Pjanić šutirao sa distance, ali je lopta prošla pored gola. Bh. reprezentativac je u 44. minuti zaradio javnu opomenu, zbog čega će propustiti prvi četvrtfinalni meč.

Promjena formacije Allegrija urodila je plodom u 64. minuti. Stara dama se vratila u igru pogotkom Higuaina.

Samo tri minute kasnije Juve dolazi do porekreta. Higuain je bio asistent, a Dybala strijelac. Engleski tim bio je u šoku.

Za oporavak je Tottenhamu trebalo desetak minuta, no odbrana Juventusa je radila vrhunski posao. Onako kako to najbolje i zna.

Eriksen je opasno zaprijetio u 82. minuti, lopta se od jednog igrača gostiju odbila u korner.

Son je u 83. minuti šutirao tik pored stative. Kane u 90.  minuti glavom  pogađa stativu, što je bila posljednja prilika da Spursi izbore produžetke.

Basel je na Etihadu slavio pirovu pobjedu protiv Cityja rezultatom 2:1, ali to švicarskom timu ne znači mnogo, jer su Građani u prvom meču slavili sa 4:0.