RK GRADAČAC UPISAO POBJEDU, 10 GOLOVA JAMAKOVIĆA

Rukometaši Gradačca su u premijernom nastupu pred domaćom publikom, u 2. kolu Premijer lige BIH, savladali RK “Krivaja” iz Zavidovića rezultatom 35:33.

Gostujući tim sjajno je otvorio utakmicu, pa su nakon pet minuta igre, imali prednost od 1:4. Nakon nešto sporijeg ulaska u utakmicu, naši rukometaši su ipak uhvatili priključak.

Na krilima razigranih Torlakovića i Jamakovića, te uz nekoliko sjajnih intervencija golmana Demirovića, naši rukometaši su prešli u vodstvo.

Nakon 22. minute igre, naš tim je imao prednost 15:10, da bi nakon prvih 30 minuta igre, rezultat na semaforu bio 20:14.

Po pravilu kvalitetna ekipa iz Zavidovića, nije odustajala, pa su pred sami kraj susreta stigli na samo dva gola zaostatka, 31:29.

Ipak, igrači trenera Dade Doborca su u ključnim trenucima pokazali zrelost i do kraja susreta uspjeli sačuvati dva gola razlike.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je rukometaš domaćeg tima, Adnan Jamaković sa 10 postignutih pogodaka. Sjajnu pomoć imao je i u Kerimu Torlakoviću koji je postigao 6 i Luki Đorđeviću sa 5 golova.

Treba istaći da su naši rukometaši bili oslabljeni neigranjem Luke Karanovića i Ognjena Radojičića(licence), te je veći dio susreta propustio Kerim Torlaković(fraktura nosa) nakon duela sa protivničkim igračem.

Kerim Torlaković je nakon utakmice upućen na UKC Tuzla, a svi se nadamo njegovom brzom oporovku.

RK “Gradačac” zahvaljuje publici ne velikoj podršci.

Izvor: RK Gradačac