ZANIMLJIVI MEČEVI ODIGRANI ŠIROM EUROPE

KUP KRALJA

Barcelona i Real remizirali, odluka o finalisti pada u Madridu

Barcelona i Real remizirali su na Camp Nouu u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja odigravši 1:1 pa će odluka o putniku u finale pasti u revanšu, koji se igra krajem februara u Madridu.

Revanš se igra na stadionu Santiago Bernabeuu u Madridu 27. februara.

PREMIERSHIP

Manchester City slavio kod Evertona i izjednačio se s Liverpoolom na vrhu

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Goodison Parku u okviru 27. kola Premiershipa ekipu Evertona rezultatom 2:0 i tako potvrdili da je nedavni poraz od Newcastlea bio samo izuzetak u nizu trijumfa.

Manchester City se s večerašnjom pobjedom izjednačio s Liverpoolom na vrhu tabele Premiership, s tim što Redsi imaju jednu utakmicu manje. Everton je na devetoj poziciji.

Tabela:

Bayern se tek nakon produžetaka plasirao u četvrtfinale njemačkog kupa

Hertha je na svom terenu u osmini finala njemačkog kupa dočekala Bayern, a pobjedu i prolaz dalje nakon produžetaka su ostvarili Bavarci rezultatom 3:2.

U ostalim utakmicama Augsburg je golom Gregoritcha u 85 minuti savladao Kiel i tako prošao dalje, a istim rezultatom je Leipzig izbacio Wolfsburg, strijelac jedinog gola na utakmici je bio Matheus Cunha u 9 minuti.

Schalke se lako obračunao sa Fortunom i ostvario visoku pobjedu od 4:1. Domaće je u vodstvo doveo Kutucu u 30 minuti, Sane je u 48 minuti povećao vodstvo Schalkea na 2:0 dok je Uth u 53 minuti bio strijelac za 3:0.

Fortuna je smanjila na 3:1 u 71 minuti a strijelac je bio Hennings, da bi golom u 87 minuti Sane postavio konačnih 4:1.