Liga prvaka-Icardi spasio Inter protiv Barce, Kane junak Spursa, remi Napolija i PSG-a, Crvena zvezda pobijedila Liverpool

Ovaj utorak bio je rezervisan za mečeve Lige prvaka, a neki su nam ponudili puno uzbuđenja bez obzira na konačne rezultate.

U Milanu u duelu Intera i Barcelone, vidjeli smo dva gola tek u finišu, no itekako je bilo uzbuđenja. Barca je bez Lionela Messija bila bolja od domaćeg tima, ali sjajni Samir Handanović je zaustavljao sve pokušaje gostiju, sve do same završnice.

Ušao, zabio prvijenac za Barcu i briznuo u plač

Suarez, Coutinho i Dembele zadavali su puno problema odbrani Intera i kada oni nisu uspjeli, uspio je rezervista Malcolm u 83. minuti. Ipak, u 87. minuti sjajni Icardi pronalazi put do Ter Stegenove mreže za slavlje i vrijedan bod Intera.

Tottenham je u Londonu poslije velikog preokreta slavio protiv PSV-a (2:1). Tim iz Eindhovena je golom De Jonga poveo već u drugoj minuti, da bi tek u 78. Harry Kane pogodio za 1:1, a isti igrač je u 89. donio velika tri boda londonskom klubu.

Zanimljiv duel odigrali su Napoli i PSG, a on je na kraju završen rezultatom 1:1, no ove ekipe mogu da budu zadovoljne činjenicom da je prethodno Zvezda napravila senzaciju i srušila Liverpool.

PSG je poveo golom Bernata u završnici prvog dijela, ali je Insigne iz penala u 63. minuti postavio konačnih 1:1.

Zanimljivo je bilo i u grupi A, gdje je Porto dočekao Lokomotiv, dok je Galatasaray gostovao u Gelsenkirchenu kod Schalkea.

Portugalski tim je protiv Lokomotiva slavio rezultatom 3:1, a pitanje pobjednika u ovom susretu je praktički bilo riješeno u prvom dijelu, pošto je već tada Porto imao sigurnu prednost. U drugoj minuti vodstvo Portu je donio Herrera, da bi potom isti igrač tri minute prije odlaska na odmor asistirao Maregi za 2:0 na poluvremenu.

Premda je Farfan u 59. minuti uspio smanjiti prednost Porta, svaku nadu gostima je skoro deset minuta kasnije ubio Corona postigavši gol za 3:1, što će, ispostavit će se, biti i konačan rezultat.

Razloga za slavlje je imao i Schalke, koji je golovima Burgstallera i Utha slavio protiv Galatasaraya rezultatom 2:0. Porto i Schalke su ovim pobjedeme ujednom i jednom nogom u osmini finala Lige prvaka.

Duel odigran na stadionu “Wanda Metropolitano” je ponudio zanimljivu predstavu, koja je obilovala mnoštvom prilika, a na kraju je slavio Atletico s 2:0 i time se osvetio Borussiji za debakl od prije dvije nedjelje.

Madriđani su dominirali od starta utakmice, a bunker gostiju su ‘probili’ u 33. minuti kada je golmana Borussije matirao Saul. I nakon postignutog gola Atletico je nastavio napadati, prijetili su Griezmann, pa Thomas, no Burki je spašavao, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

Do kraja utakmice Atletico je uspio postići još jedan pogodaka, tačnije u 80. minuti, a pobjedu je ovjerio Griezmann.

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su Liverpool s 2:0 u meču četvrtog kola grupe C Lige prvaka.

Malo ko je očekivao da Zvezda može da parira Liverpoolu, a domaći ne samo da su parirali gostima iz Engleskse, nego su na kraju slavili veliku pobjedu rezultatom 2:0.

Henryjev Monaco potopljen, Benaglio primio četiri komada

Monacovoj krizi ne nazire se kraj. Klub koji je prije godinu i pol igrao polufinale Lige prvaka večeras je doživio novi debakl, ovoga puta od Club Bruggea koji je na stadionu “Louis II” slavio sa visokih 4:0.