Real Madrid-Liverpool: 3-1; Klopp – „Prelagano su nas dobili“

Tim sa Anfielda nije ni sjena prošlogodišnjeg tima. Pokazalo se to i na sinoćnjoj utakmici protiv madridskog Reala koju je španski prvoligaš dobio rezultatom 3:1.

Dvostruki strijelac bio je mlađahna zvijezda u usponu, Vinicius Junior koji je tako postao drugi najmlađi strijelac za Real Madrid u knockout fazi Lige prvaka nakon gola Raula Gonzaleza na utakmici protiv Juventusa, u Martu 1996.godine.

Vinicus svoj prvi pogodak postiže na asistenciju Kroosa. U 36. miuti Asensio postiže drugi pogodak za Real, a svoj drugi pogodak kojim je riješio pitanje pobjednika Junior Vinicius postiže u 65′ minuti na asistenciju Luke Modrića.

Jedini pogodak za Liverpool postigao je Mohammed Salah u 51. minuti.

U izjavi nakon meča trener Liverpoola, Jurgen Kloop jasno je izrazio svoje lično razočarenje predstavom svojih igrača nadajući se da će gol Salaha olakšati stvari u uzvratnom meču na Anfieldu.

Ako želite proći u polufinale, morate to i zaslužiti, a mi večeras to nismo zaslužili. Nismo igrali dovoljno dobar fudbal da zadamo probleme Real Madridu. Prelagano su nas dobili“, istakao je između ostalog Jurgen Klopp.

Drugi engleski prvoligaški klub sinoć je imao više uspjeha. Manchester City odnio je tri boda u utakmici protiv Borussie Dortmund. Strijelci za City bili su De Bruyne (19′). Dortmund je stigao do izjednačenja golom Reusa u 84′ minuti, da bi konačni rezultat na asistenciju Gundogana postavio Phil Foden u 90′ minuti.