Zvijezda golom 17-godišnjeg Mehića u finišu srušila Orašje
Prva liga FBiH
Ovog vikenda startala je nova sezona Prve lige Federacije BiH, a već na početku nam je dato na znanje da će ponovo biti puno uzbuđenja.

Dosta zanimljivo bilo je u Orašju, mada će neko, rezultatski gledano, pomisliti da je bilo loše. Mreža se jednom tresla, no okršaj komšija donio je pregršt uzbuđenja i trijumf Zvijezde.
Zanimljivo da je već u prvoj trećini meča odstranjen predsjednik Zvijezde iz lože stadiona Goal, ali to nije poremetilo crveno-bijele iz Gradačca, koji su nastojali da upišu prvu pobjedu na početku ligaške sezone.
Ilić i Jaćimović su na početku drugog dijela zaprijetili golu domaćih, ali je Orašje uzvratilo, a prečka spasila goste možda i poraza.
Pecelj je mogao sredinom drugog dijela da donese radost Zvijezdi, ali nije pogodio iako se našao sam pred golmanom Kurbašićem, nekadašnjim čuvarom mreže Zvijezde.
U samoj završnici, kada je djelovalo da neće biti pobjednika, Mehić donosi gostima veliku radost i pogađa za prvu ‘tricu’ u novoj sezoni.
Orašje – Zvijezda 0:1
HNK Orašje: Kurbašić, Fačić, Marković, Šabić, Živković, Marošević, Marković, Mujčić, Prgić, Brković, Lugavić.
NK Zvijezda: Prljača, Popović, Petrović, Brčkalić, Šarić, Jusufbašić, Pecelj, Jaćimović, Kadrić, Šarkanović, Ilić.
791 thoughts on “Zvijezda golom 17-godišnjeg Mehića u finišu srušila Orašje”